Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Mülakat başvuruları 20 - 24 Eylül tarihlerinde alınacak

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamına alınan Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik

Mülakat başvuruları 20 - 24 Eylül tarihlerinde alınacak
13 Eylül 2021 - 13:13

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamına alınan Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafınca yapılan duyuruda, Nevşehir Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi alanlarının boş kontenjanlarına mülakatla öğrenci alınacağı belirtilmekte. 

Buna göre; 1987 yılından itibaren Nevşehir'in ve ülkemizin turizm sektörüne kalifiye eleman yetiştirmede öncü kurumu olan okul, Bakanlığın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda TOBB ile yapılan protokol ile Proje Okulu oldu.  

Üç yabancı dilin İngilizce+Rusça+Almanca/Arapça/Fransızca/Çince) zorunlu okutulacağı Konaklama ve Seyahat Hizmetleri ile Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanlarındaki boş kalan kontenjanlar için okula mülakatla öğrenci alınacak. 

*       Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanına 20; 

*       Yiyecek-İçecek Hizmetleri alanına 9, öğrenci alınacak.  

LGS  sınavına giren öğrencilerden mülakata girmek isteyenlerin velileri 20-24 Eylül 2021 tarihi mesai bitimine kadar okula gelip dilekçe verecek. Mülakat sınavları 27 Eylül ile 01 Ekim 2021 Tarihleri arasında yapılacak. Herhangi bir lisede kayıtlı olsa bile (proje okulları hariç) tüm 9. sınıf öğrencileri LGS sonuç belgeleri ile müracaat edebilirler. 

Bu haber 2265 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum