Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Ertürk Konuştu! Çat Vadisi Turizme Açılıyor!

Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk, konuyla ilgili olarak: “Peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı kanyon şeklindeki Çat Vadisini turizme açmaya hazırlanıyoruz."dedi

Ertürk Konuştu! Çat Vadisi Turizme Açılıyor!
10 Şubat 2021 - 22:31 - Güncelleme: 11 Şubat 2021 - 18:26

Çat Belediye Başkanı İbrahim Ertürk konuşmasının devamında;
"Önümüzdeki aylarda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden alınan izin doğrultusunda sıcak hava balon turu başlatıyoruz. Vadiye bağlanan dört ayrı yol var. Buralarda da ATV motor, arazi araçları ve atlarla tur düzenleyeceğiz .Ayrıca Sıcak hava balonu deneme uçuşları başarıyla gerçekleştirildi, beldede konaklama tesisi yapmak isteyen yatırımcılarla da görüşmelere başladık.

Çat Vadisi, üç güzelliği bir arada barındırıyor. Tarihi, kültürel ve doğal güzellikler, bu vadide bir arada toplanmış durumda. Vadi içinde üç binden fazla kayadan oyma güvercinlik var. Geçmişte bu güvercinliklerden temin edilen gübre ile bağcılık yapılmaktaydı. İlginç figürlü peribacaları ve yeşillikle kaplı olması nedeniyle Kapadokya'daki en güzel vadi olduğunu iddia ediyoruz. Beldemizi turistik anlamda öne çıkarma çabası içindeyiz. Kapadokya’da zipline projesini de bu vadide faaliyete geçirmeyi amaçlıyoruz. Beldemiz turizmden hiç pay alamıyordu. Bir otel var ama balon turlarının başlayacağının öğrenilmesinin ardından yatırım için gelenler oldu.

Beldemiz Kapadokya'daki önemli turizm merkezlerine yaklaşık 20 kilometre mesafede bir alandadır. Kapadokya Alan Başkanlığının yetki sınırları içinde olan Çat Beldemizde ki, muhteşem vadimiz bugüne kadar keşfedilmemişti. Tarihi, kültürel ve doğal zenginlikleri sayesinde yerli ve yabancı turistlerin bölgedeki uğrak mekânlarından biri haline gelebilecek kapasitesi var, Çat beldesi yıllardır turizmden pay alamadı ama hazırladığımız projelerle beraber, ilkbahardan itibaren ziyaretçi ağırlamayı hedefliyoruz. Buna paralel olarak da çevre düzenleme çalışmalarımızı yoğunlaştırdık.“  dedi.

Bu haber 2755 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum